Kamu İhale

Kamu İhale Eğitimi

Kamu ihale Kurs: Kamu kaidelerine bağlı bulunan ya da kamunun kontrolü altında olan veya kamu araçları kullanan kamu kurum ve kuruluşlarının yapacakları ihalelerde uygulanacak esas ve usulleri belirlemek, Kamu İhale Kurs programının başlıca amacıdır.

Kamu ihale Kurs ayrıca Kamu İhale Kanunu'na göre yapılan ihalelere müteallik sözleşmelerin incelenmesi ve hayata geçirilmesi ile ilgili esas ve usulleri belirlemenize yardımcı olacak başlıkları kapsar.

İhale işlemlerini başarılı bir şekilde yönetebilmenin yöntemi, Kamu İhale Kanunu'nu ve Kamu ihale Kanunu'na ilişkin yasa, tüzük ve yönetmelikleri iyi deneyimlemekten geçer. İhale süreçlerinin mevzuat eksenli olarak öğrenilmesi olan Kursmizde, kurumların ihaleye çıkma aşamaları ve istekliler tarafından yapılacak itiraz konuları üzerine örneklerle anlatılmaktadır.

Kamu İhale Kurs - Ön Gereklilikler

Kamu ihale Kurs katılımı öncesi ön gereklilik koşulu bulunmamaktadır. Kamu ihale eğitim programında, konular en temelden ileri seviyelere kadar anlatılmaktadır.

Kamu ihale Kurs programına müteahhitler, şirket yöneticileri, tüm teknik elemanlar, öğrenciler, ihale takip elemanları, teknik müşavirler, danışmanlar, avukatlar ve konuyla ilgilenen tüm adaylar katılabilir.

Kamu İhale Kurs - Süresi

Kamu ihale Kurs süresi için lütfen eğitim danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

Kamu İhale Kurs - Ücreti

Bu Kursmiz firmaya veya kişiye özel olarak verilmektedir. Aşağıda, Bilgi Al formu ile veya telefonla iletişime geçebilirsiniz.

Kamu İhale Kurs - Kazanımlar

Kamu ihale Kurs süresince, katılımcılara eğitim bilgileri sunum dosyası olarak verilecektir. Kamu ihale Kurs sonunda eğitim içeriğinde yer alan konuları uygulamalı örneklerle öğrenmiş olursunuz.

Kamu ihale Kurs ile; Kamu İhale Kanunu'nu, Kamu İhale Kanunu'na ilişkin mevzuatları, ihale süreçlerini başarılı bir şekilde nasıl yönetebileceğinizi öğrenirsiniz.


Kamu İhale Kurs - Eğitim Konuları

1. Kamu İhale Kurs - 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu

 • 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu Amacı Nedir?
 • 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu Kapsamı Nedir?
 • 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu Kuralları Nelerdir?
 • 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu Usuller ve Uygulaması Anlamak
 • Konuya İlişkin Değerlendirmeler
 • Çeşitli Hükümlerin Anlatılması

2. Kamu İhale Kurs - 4735 Sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu

 • 4735 Sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu Kapsamı
 • 4735 Sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu Tanımlar
 • 4735 Sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu İlkeler
 • 4735 Sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu Sözleşmeler
 • 4735 Sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu Yasaklar,sorumluluklar
 • Çeşitli Hükümler

3. Kamu İhale Kurs - 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu Konu Başlıkları

 • 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu Genel Hükümler ve Uygulama İlkeleri
 • İhaleye Katılabilme Kuralları Nelerdir?
 • İhale Süresi, Usulleri ve Uygulaması Nelerdir, Anlamak
 • Ön Yeterlik İlanı ve İhale Dokümanları Nelerdir?
 • Teklif ve Başvuruların Sunulması Nasıl Yapılır?
 • Tekliflerin Değerlendirilmesi Sürecini Anlamak
 • Danışmanlık Hizmet İhaleleri Özel Hükümleri Konu Başlıkları
 • KİK ve Kuruma Şikayet İncelemeleri, Anlaşmazlıkların Çözümü Nasıl Yapılmaktadır?
 • Yasaklar ve Ceza Sorumluluğu
 • Çeşitli Hükümler

4. Kamu İhale Kurs - 4735 Sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu Konu Başlıkları

 • 4735 Sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Genel Hükümler
 • 4735 Sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Sözleşmenin uygulanması
 • 4735 Sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Fiyat Farkı, Denetim, muayene ve Kabul İşlemleri
 • Teminat Çeşitleri Nelerdir?
 • Sözleşme Değişiklileri Nasıl Yapılmaktadır?
 • Yürürlülük, Yürütme Konularını Anlamak
 • Yasaklar ve Ceza Sorumluluğu Konularını Anlamak Çeşitli Hükümler Nelerdir?

Kamu İhale Kurs ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Ödeme seçenekleri nelerdir?

Eğitimin toplam ücreti eğitim başlamadan önce tahsil edilir. Ödemenizi nakit veya kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Nakit ödemelerinizi eğitim merkezimize gelerek elden yapabilirsiniz. Kredi kartı ödemelerinizde Yapı Kredi ve Garanti Bankası kredi kartları kabul edilir. Yukarıda belirtilen eğitim fiyatları nakit eğitim fiyatlarıdır. Tek çekim kredi kartı eğitim fiyatı, yukarıdaki asıl fiyatın 1.08, 6 taksitli fiyatı 1.18 ile çarpılarak bulunur. Firmalar eğitim öncesi, ödemelerini banka havalesi yoluyla yapabilirler.

İndirimleriniz/Kampanyalarınız Nelerdir?

Tüm öğrenci ve öğretmenlere yüzde 15 indirimimiz mevcuttur. (Öğretmenlerden öğretmen kimliği, öğrencilerden içinde bulunulan öğretim yılı için öğrenci belgesl istenir.)
Daha önce eğitim almış öğrencimiz ikinci başka bir eğitimi yüzde 10 indirimli alır.
Grup eğitimlerinde ise;
- 2 arkadaş birlikte eğitim alınca; kişi başı, %10 indirim
- 3 arkadaş birlikte eğitim alınca; kişi başı, %15 indirim
- 4 arkadaş birlikte eğitim alınca; kişi başı, %20 indirim
- 5 arkadaş birlikte eğitim alınca; kişi başı, %25 indirim
uygulanmaktadır. NOT: İndirimlerden sadece bir tanesini seçebilirsiniz.

Eğitimler nasıl bir ortamda gerçekleşmektedir?

Eğitimlerimiz; 12 kişi kapasiteli sınıflarda yapılmaktadır. Sınıflara projektör, bilgisayarlar, internet, iklimlendirme, yazı tahtası ve gerekli eğitim araç- gereçleri vardır. Ayrıca ücretsiz çay, kahve ve su ikramımız mevcuttur.

Online eğitim hizmetiniz var mıdır?

Online eğitim hizmetimiz mevcuttur. Eğitimlerimizi kişiye özel paket ders olarak alabilirsiniz. Eğitimlerimizi online olarak özel ders şeklinde veya kurumsal olarak alabilirsiniz. Online eğitim talepleriniz için özel ders formumuzu doldurunuz.

Sertifika almam için eğitime kaydolmam yeterli midir?

Eğitimlerimizde yüzde 90 oranında devam sağlayan tüm öğrencilerimize sertifika veriyoruz.

Eğitim süresi verimli bir eğitim süreci için yeterli midir?

Eğitim süresi yeterlidir. Alanında uzman eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımızla oluşturulan müfredat ve süre, bu eğitimin verimli bir şekilde öğrenilmesi için yeterlidir.

Ders materyalleri nelerdir?

Ders materyalleri; pdf dosyaları, powerpoint slaytarından ve/veya ders notlarından oluşur. Ders esnasında örnek kodlar ve/veya çalışma dosyaları öğrencilere verilir. Ders sonrası yapılan ödevler de öğrencilere verilir.

Tezimi/ödevimi eğitmenle birlikte yapmak istiyorum, ne yapmalıyım?

Tez-Ödev destek formumuzu doldurunuz. Doldurduğunuz bilgilere istinaden danışmanlarımız en kısa sürede dönüş yapacaktır.

Eğitmenleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Eğitmenlerimiz alanlarında üniversite eğitimli ve tecrübelidir. İletişim kabiliyetleri yüksek olan eğitmenlerimiz, deneyimin en iyi öğretmen olduğunu bilerek uygulamalı eğitim yaptırmaktadırlar. Eğitmenlerimiz en az 5-15 yıllık tecrübeye sahiptirler.

Eğitmenle görüşebilir miyim?

Eğitim öncesi eğitim konuları ile ilgili eğitmenlerimize sorularınız olabilir. Eğitim konuları ile ilgili sormak istediğiniz soruları yukarıdaki soru formundan gönderebilirsiniz. Eğitmenlerimiz veya danışmanlarımız en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

Eğitim süresince eğitmene soru sorabilir miyim?

Ders esnasında dersin anlatımına uygun alakalı sorular sorulabilmektedir. Ders dışında ise bilgi sorusu sorulabilmektedir. Ders harici özel projeleriniz için proje formumuzu doldurunuz.

Eğitim belirtilen başlangıç tarihinde başlayacak ve belirtilen sürede bitirilecek mi?

Eğitimlerimiz eğitim takviminde belirtilen zamanlarda başlar; fakat eğitim tarihini ertelemek veya eğitimi iptal etmek kurumumuzun hakkı dahilindedir. Grup eğitimleri tatil veya istisnai sebeplerden 1-2 hafta ertelenerek bitirilebilir. Eğitim tarihlerinin 1-2 hafta ertelenmesi durumunda gruba katılan öğrenciler bu durumu kabul etmiş sayılır.

Eğitim esnasında bilgisayar sağlıyor musunuz?

Eğitim ortamımızda her kişiye özel eğitime hazır bilgisayarlarımız bulunmaktadır.

Kendi bilgisayarımızı getirebilir miyiz?

Eğitim ortamına kendi bilgisayarlarınızı getirebilirsiniz. Bilgisayarınızın sağlıklı çalışmasını ve teknik servis problemlerinizi sizin gidermeniz gerekir.

Bilgisayarımıza program kurabilir misiniz?

Bilgisayarınıza herhangi bir program kurma hizmetimiz mevcut değildir. Fakat eğitmenlerimiz size bir kurulumun nasıl yapılacağını ve kaynak noktaların nereler olduğunu anlatacaktır.

Sınıflarınız kaç kişiliktir?

Eğitimlerimiz en az 4 en fazla 12 kişilik sınıflarda yapılmaktadır. Bir eğitim, ortalama 5-8 kişi ile gerçekleşmektedir.

Dersi kaçırmam durumunda ne yapmam gerekir?

Mümkün olduğunca derse katılmanız faydalıdır. Eğitmenlerimiz performansı en iyi seviyede tutmak için sürekli dersi toparlayarak, tekrarlar yaparak ilerlemektedir. Kaçırdığınız derslerde ufak tekrarlardan yararlanabilirsiniz.

Diğer eğitim merkezlerinden farkınız nedir?

Eğitim merkezi olarak en iyi hizmeti vermek için sürekli olarak çalışmaktayız. Eğitim kalitesinin sürekli gelişmesi için planlar hazırlamakta, kontroller yapmakta ve gelişmeyi sağlamaktayız.

Kurumumuza (firma) özel olarak eğitim almak için ne yapmalıyız?

Kurumlara özel olarak gerek kendi eğitim yerlerimizde, gerekse kurumların kurumların kendi yerlerinde eğitim sağlamaktayız. Kurumunuza özel eğitim talebiniz için yukarıdaki kurumsal talep formunu doldurmanız yeterlidir, eğitim danışmanımız en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir.

Özel ders olarak eğitim almak istiyorum, ne yapmalıyım?

Özel ders olarak eğitim sağlamaktayız. Özel ders eğitim talebiniz için özel ders eğitim talep formunu doldurup göndermeniz yeterlidir. Eğitim danışmanlarımız en kısa sürede sizinle temasa geçecektir.

Otoparkınız var mıdır?

Haftaiçleri 2 araçlık otopark yerimiz mevcuttur. Arabalı öğrenci yoğunluğuna göre otoparkımızda bazı zamanlar yer bulunmayabilmektedir. Çevrede yakın yerlerde ücretli otoparklar mevcuttur.

Ben konuların çoğunu biliyorum, sadece bazı konular için derse girebilir miyim?

Grup eğitimlerimizde katılımcılarımızın yaklaşık aynı düzeyde olmasına dikkat ediyoruz. Gruplarımıza yeni başlayan veya biraz bilen kişileri dahil ediyoruz. Eğer konuların çoğunu biliyorsunuz, grup eğitimi yerine size özel ders sağlayabiliriz. Sadece istediğiniz konu başlıkları ile daha kısa sürede ihtiyacınız olan konuları öğrenmiş olursunuz. Özel ders talep formunu aşağıdan doldurabilirsiniz.

Yerinize nasıl gelebilirim?

İletişim sayfamızdan adresimiz ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kamu İhale Kurs Bilgi İstek Formu


Kamu İhale Kurs Özel Ders Bilgi İstek Formu


Sorularınız ve Cevapları bölümünü okudum.

Kamu İhale Kurs Kurumsal Teklif Formu


Sorular ve Cevaplar bölümünü okudum.

Kamu İhale Kurs Proje Teklif Formu


PAYLAŞ

 CADSAY