Hakediş ve Kesin Hesap

Hakediş ve Kesin Hesap Eğitimi

Hakediş ve Kesin Hesap Ödev: Hakediş, verilen hizmetin, yapılan yapının, satılan veya alınan malın parasal olarak değer görmesi ve işin gerçekleşme aşamalarını detaylı olarak gösteren sistematik bir dosyalamadır.

İnşaat sektöründe hakediş, verilen emeğin karşılığı ve yapının geleceğidir. Hakediş, bu yüzdendir ki inşaat firmaların bünyelerinde oluşturdukları, mühendislik ve teknik kadro bakımından oluşan önemli bir sektör halini almıştır. Dolayısıyla, yapının imalat bölümünün dışında oluşan hakediş, bir iş kolu olmuştur.

Binlerce müteahhit firmanın bünyesinde, hakediş ve kesin hesap ağırlıklı çalışan teknik ofis görevlisi bulunmakta olup bu şekilde binlerce mühendis, tekniker ve teknisyen kadroya istihdam sağlanmaktadır.

Hakediş ve Kesin Hesap Ödev - Ön Gereklilikler

Hakediş ve kesin hesap Ödev öncesi MS Office, Autocad, Kamu İhale Kanunu ve Yapı İşleri İhale Eğitimleri tavsiye edilmektedir.

Hakediş ve Kesin Hesap Ödev - Takvimi

Haftasonu: 20.07.2024
Haftaiçi: 29.07.2024
Tarihler ve Süre Hakkında Detay İçin Tıklayınız.

Hakediş ve Kesin Hesap Ödev - Süresi

Hakediş ve kesin hesap Ödev, toplamda 30 saat sürmektedir.

Hakediş ve Kesin Hesap Ödev - Ücreti

Bu Ödevmiz firmaya veya kişiye özel olarak verilmektedir. Aşağıda, Bilgi Al formu ile veya telefonla iletişime geçebilirsiniz.

Hakediş ve Kesin Hesap Ödev - Kazanımlar

Hakediş ve kesin hesap Ödev ile; ihale aşamasından, kesin hesabın onay aşamasına kadar teknik ofiste yapılacak işleri teknik ve uygulamalı öğrenirsiniz.

Hakediş ve kesin hesap Ödev sonunda; metrajlandırma, ataşman hazırlığı, hakediş dosyası hazırlığı konuları, deneyimler ışığında, vaka analizleriyle öğretilmiş olacaktır.

Hakediş ve kesin hesap Ödev süresince gerekli olan form, excel altyapılı program ve tablolar size eğitmeniniz tarafından sunulmaktadır.


Hakediş ve Kesin Hesap Ödev - Eğitim Konuları

1. Hakediş ve Kesin Hesap Ödev - Teknik Ofisin Görevleri Nelerdir?

 • İhale dosyası nasıl hazırlanır, teklif nasıl toplanır,
 • İhale sonrası yer teslim çalışmaları,
 • Yapı ruhsatı ve ruhsata hazırlık,
 • Projelerin hazırlanması ve sahayla koordinasyonu,
 • Kamu işlerinde dilekçe ve yönetilecek mevzuat,
 • Hakediş öncesi hazırlık aşaması nedir,
 • Gölge dosya hazırlanması,
 • Ataşman ölçümleri ve ataşman defteri,
 • Röleve projeler, projeye eklenecekler,
 • Poz olurları, fiyat analizleri ve maliyet iş programları nasıl hazırlanır

2. Hakediş ve Kesin Hesap Ödev - Hakediş Nedir ve Nasıl Hazırlanır?

 • Hakediş Çeşitleri nelerdir,
 • Hakediş dosyasında neler bulunur
 • Hakedişin metrajlandırılması,
 • Yeşil Defter nasıl hazırlanır,
 • Çarşaf nedir ve nasıl listelenir,
 • Fiyat farkı hesabı nasıl yapılır,
 • Ataşmanların hakedişe aktarılması,
 • İhzarat Hesabı,
 • Hakediş Rapor Kapağı nasıl hazırlanır,
 • Hakediş nasıl sunulur, onaylatılırken nasıl bir yöntem uygulanmalıdır,
 • Kesin Hesap çalışması ve ara hakedişlere göre durumu.

3. Hakediş ve Kesin Hesap Ödev - Geçici ve Kesin Kabul Nedir?

 • Geçici kabul nedir, nasıl yapılır,
 • Kesin hesap sonrası teminat iadeleri
 • Kesin kabule hazırlık,
 • Kesin kabul yapılması ve işin teslimi,
 • Yapı Kullanım İzni nasıl alınır, nelere dikkat edilmelidir.

Hakediş ve Kesin Hesap Ödev ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Ödeme seçenekleri nelerdir?

Eğitimin toplam ücreti eğitim başlamadan önce tahsil edilir. Ödemenizi nakit veya kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Nakit ödemelerinizi eğitim merkezimize gelerek elden yapabilirsiniz. Kredi kartı ödemelerinizde Yapı Kredi ve Garanti Bankası kredi kartları kabul edilir. Yukarıda belirtilen eğitim fiyatları nakit eğitim fiyatlarıdır. Tek çekim kredi kartı eğitim fiyatı, yukarıdaki asıl fiyatın 1.08, 6 taksitli fiyatı 1.18 ile çarpılarak bulunur. Firmalar eğitim öncesi, ödemelerini banka havalesi yoluyla yapabilirler.

İndirimleriniz/Kampanyalarınız Nelerdir?

Tüm öğrenci ve öğretmenlere yüzde 15 indirimimiz mevcuttur. (Öğretmenlerden öğretmen kimliği, öğrencilerden içinde bulunulan öğretim yılı için öğrenci belgesl istenir.)
Daha önce eğitim almış öğrencimiz ikinci başka bir eğitimi yüzde 10 indirimli alır.
Grup eğitimlerinde ise;
- 2 arkadaş birlikte eğitim alınca; kişi başı, %10 indirim
- 3 arkadaş birlikte eğitim alınca; kişi başı, %15 indirim
- 4 arkadaş birlikte eğitim alınca; kişi başı, %20 indirim
- 5 arkadaş birlikte eğitim alınca; kişi başı, %25 indirim
uygulanmaktadır. NOT: İndirimlerden sadece bir tanesini seçebilirsiniz.

Eğitimler nasıl bir ortamda gerçekleşmektedir?

Eğitimlerimiz; 12 kişi kapasiteli sınıflarda yapılmaktadır. Sınıflara projektör, bilgisayarlar, internet, iklimlendirme, yazı tahtası ve gerekli eğitim araç- gereçleri vardır. Ayrıca ücretsiz çay, kahve ve su ikramımız mevcuttur.

Online eğitim hizmetiniz var mıdır?

Online eğitim hizmetimiz mevcuttur. Eğitimlerimizi kişiye özel paket ders olarak alabilirsiniz. Eğitimlerimizi online olarak özel ders şeklinde veya kurumsal olarak alabilirsiniz. Online eğitim talepleriniz için özel ders formumuzu doldurunuz.

Sertifika almam için eğitime kaydolmam yeterli midir?

Eğitimlerimizde yüzde 90 oranında devam sağlayan tüm öğrencilerimize sertifika veriyoruz.

Eğitim süresi verimli bir eğitim süreci için yeterli midir?

Eğitim süresi yeterlidir. Alanında uzman eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımızla oluşturulan müfredat ve süre, bu eğitimin verimli bir şekilde öğrenilmesi için yeterlidir.

Ders materyalleri nelerdir?

Ders materyalleri; pdf dosyaları, powerpoint slaytarından ve/veya ders notlarından oluşur. Ders esnasında örnek kodlar ve/veya çalışma dosyaları öğrencilere verilir. Ders sonrası yapılan ödevler de öğrencilere verilir.

Tezimi/ödevimi eğitmenle birlikte yapmak istiyorum, ne yapmalıyım?

Tez-Ödev destek formumuzu doldurunuz. Doldurduğunuz bilgilere istinaden danışmanlarımız en kısa sürede dönüş yapacaktır.

Eğitmenleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Eğitmenlerimiz alanlarında üniversite eğitimli ve tecrübelidir. İletişim kabiliyetleri yüksek olan eğitmenlerimiz, deneyimin en iyi öğretmen olduğunu bilerek uygulamalı eğitim yaptırmaktadırlar. Eğitmenlerimiz en az 5-15 yıllık tecrübeye sahiptirler.

Eğitmenle görüşebilir miyim?

Eğitim öncesi eğitim konuları ile ilgili eğitmenlerimize sorularınız olabilir. Eğitim konuları ile ilgili sormak istediğiniz soruları yukarıdaki soru formundan gönderebilirsiniz. Eğitmenlerimiz veya danışmanlarımız en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

Eğitim süresince eğitmene soru sorabilir miyim?

Ders esnasında dersin anlatımına uygun alakalı sorular sorulabilmektedir. Ders dışında ise bilgi sorusu sorulabilmektedir. Ders harici özel projeleriniz için proje formumuzu doldurunuz.

Eğitim belirtilen başlangıç tarihinde başlayacak ve belirtilen sürede bitirilecek mi?

Eğitimlerimiz eğitim takviminde belirtilen zamanlarda başlar; fakat eğitim tarihini ertelemek veya eğitimi iptal etmek kurumumuzun hakkı dahilindedir. Grup eğitimleri tatil veya istisnai sebeplerden 1-2 hafta ertelenerek bitirilebilir. Eğitim tarihlerinin 1-2 hafta ertelenmesi durumunda gruba katılan öğrenciler bu durumu kabul etmiş sayılır.

Eğitim esnasında bilgisayar sağlıyor musunuz?

Eğitim ortamımızda her kişiye özel eğitime hazır bilgisayarlarımız bulunmaktadır.

Kendi bilgisayarımızı getirebilir miyiz?

Eğitim ortamına kendi bilgisayarlarınızı getirebilirsiniz. Bilgisayarınızın sağlıklı çalışmasını ve teknik servis problemlerinizi sizin gidermeniz gerekir.

Bilgisayarımıza program kurabilir misiniz?

Bilgisayarınıza herhangi bir program kurma hizmetimiz mevcut değildir. Fakat eğitmenlerimiz size bir kurulumun nasıl yapılacağını ve kaynak noktaların nereler olduğunu anlatacaktır.

Sınıflarınız kaç kişiliktir?

Eğitimlerimiz en az 4 en fazla 12 kişilik sınıflarda yapılmaktadır. Bir eğitim, ortalama 5-8 kişi ile gerçekleşmektedir.

Dersi kaçırmam durumunda ne yapmam gerekir?

Mümkün olduğunca derse katılmanız faydalıdır. Eğitmenlerimiz performansı en iyi seviyede tutmak için sürekli dersi toparlayarak, tekrarlar yaparak ilerlemektedir. Kaçırdığınız derslerde ufak tekrarlardan yararlanabilirsiniz.

Diğer eğitim merkezlerinden farkınız nedir?

Eğitim merkezi olarak en iyi hizmeti vermek için sürekli olarak çalışmaktayız. Eğitim kalitesinin sürekli gelişmesi için planlar hazırlamakta, kontroller yapmakta ve gelişmeyi sağlamaktayız.

Kurumumuza (firma) özel olarak eğitim almak için ne yapmalıyız?

Kurumlara özel olarak gerek kendi eğitim yerlerimizde, gerekse kurumların kurumların kendi yerlerinde eğitim sağlamaktayız. Kurumunuza özel eğitim talebiniz için yukarıdaki kurumsal talep formunu doldurmanız yeterlidir, eğitim danışmanımız en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir.

Özel ders olarak eğitim almak istiyorum, ne yapmalıyım?

Özel ders olarak eğitim sağlamaktayız. Özel ders eğitim talebiniz için özel ders eğitim talep formunu doldurup göndermeniz yeterlidir. Eğitim danışmanlarımız en kısa sürede sizinle temasa geçecektir.

Otoparkınız var mıdır?

Haftaiçleri 2 araçlık otopark yerimiz mevcuttur. Arabalı öğrenci yoğunluğuna göre otoparkımızda bazı zamanlar yer bulunmayabilmektedir. Çevrede yakın yerlerde ücretli otoparklar mevcuttur.

Ben konuların çoğunu biliyorum, sadece bazı konular için derse girebilir miyim?

Grup eğitimlerimizde katılımcılarımızın yaklaşık aynı düzeyde olmasına dikkat ediyoruz. Gruplarımıza yeni başlayan veya biraz bilen kişileri dahil ediyoruz. Eğer konuların çoğunu biliyorsunuz, grup eğitimi yerine size özel ders sağlayabiliriz. Sadece istediğiniz konu başlıkları ile daha kısa sürede ihtiyacınız olan konuları öğrenmiş olursunuz. Özel ders talep formunu aşağıdan doldurabilirsiniz.

Yerinize nasıl gelebilirim?

İletişim sayfamızdan adresimiz ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hakediş ve Kesin Hesap Ödev Bilgi İstek Formu


Hakediş ve Kesin Hesap Ödev Özel Ders Bilgi İstek Formu


Sorularınız ve Cevapları bölümünü okudum.

Hakediş ve Kesin Hesap Ödev Kurumsal Teklif Formu


Sorular ve Cevaplar bölümünü okudum.

Hakediş ve Kesin Hesap Ödev Proje Teklif Formu


PAYLAŞ

 CADSAY