Hakediş Kurs

Etiket Sayfası

Hakediş Kurs Etiketli Sayfalar

Hakediş ve Kesin Hesap Eğitimi

Hakediş ve Kesin Hesap Eğitimi: Hakediş, verilen hizmetin, yapılan yapının, satılan veya alınan malın parasal olarak değer görmesi ve işin gerçekleşme aşamalarını detaylı olarak gösteren sistematik bir dosyalamadır.

İnşaat sektöründe hakediş, verilen emeğin karşılığı ve yapının geleceğidir. Hakediş, bu yüzdendir ki inşaat firmaların bünyelerinde oluşturdukları, mühendislik ve teknik kadro bakımından oluşan önemli bir sektör halini almıştır. Dolayısıyla, yapının imalat bölümünün dışında oluşan hakediş, bir iş kolu olmuştur.

Şantiye Yönetimi Eğitimi

Şantiye Yönetimi Eğitimi: İnşaat sektörü, şantiye konusunda uzman çalışanları istihdam etmektedir.

Her geçen gün sayısı artan mühendis, mimar, tekniker veya teknisyen olarak binlerce insan, şantiyelerde sorumluluk almak ve işi yönetmek için iş başvurusunda bulunmakta ve bunlar içerisinde deneyimleri ile öne çıkanlar iş sahibi olmaktadırlar.

Şantiyeler; çalışan işçileri yönetebilen, işi planlandığı gibi icra ettiren, iş bölümleri arasında koordinasyon sağlayanı, projeleri şantiyeye adapte edebilen, malzeme giriş-çıkış kurgusunu planlı yürütülebilen, işçilikleri projeye uygun yaptırtan ve öngörü sahibi olan yöneticilerle var olabilmektedir.

 CADSAY