Sap2000 Havuzu

Etiket Sayfası

Sap2000 Havuzu Etiketli Sayfalar

SAP2000 Nedir?

inşaat mühendisliği programıdır. “ Structural Analysis Program” sözcüğünün baş harflerinin birleştirilmesiyle oluşan SAP sözcüğü, “Yapısal Analiz Programı yapı modellenebilir sonlu eleman analizi yapılabilir.Finite Element Analysis adı verilen bu yöntem sayesinde karmaşık geometriler sonlu sayıda elemana bölünerek her birinin ayrı ayrı gerilme analizi yapı sistemlerini tasarlamasına olanak sağlar. Entegre modelleme şablonları, ileri analiz seçenekleri, tasarım optimizasyon işlemleri

SAP2000 Eğitimi

SAP2000 Eğitimi: İnşaat sektörünün çok kullanılan ve her tür projeye uygulaması yapılabilen nadir statik-dinamik programlarından SAP2000 kullanabilmek bir ayrıcalıktır.

SAP2000, inşaat ve mekanik alanlarında çalışan statik ve dinamikçilerin; çok çeşitli malzeme skalasında icra edilecek yapının, sabit veya hareketli çok çeşitli yükler altında ki davranışını mükemmel bir şekilde hesaplayabilecekleri muazzam bir programdır.

İnşaat ve Mekanik sektörlerinde statik ve dinamik üzerine çalışmalar yapacak mühendis ve tekniker kadroların özellikle tercih ettikleri veya eleman tercihlerinde ilk sıralarda yer alınmalarını sağlayan bir program olan SAP2000 programı statik ve dinamik bilginize ışık tutacak ve çalışmalarınızı sorunsuz icra etmenizi sağlayacaktır.

 CADSAY